Obec Vysokov
ObecVysokov

Finanční pomoc pro Moravu - 146.100,- Kč + foto

Vysokov vybral částku 146.100,- Kč na materiální a finanční pomoc do tornádem zasažených lokalit jihomoravského kraje.

"Vysokováci" přispěli částkou 87.100,- Kč do tornádem zasažených lokalit jihomoravského kraje. Na jednání zastupitelstva obce bylo schváleno poskytnutí mimořádné finanční pomoci obcím, které zasáhle živelná katastrofa v podobě tornáda ve výši 50.000,- Kč. A při vzpomínkové akce Bitvy 1866 byl vybrán finanční příspěvek ve výši 9.000,- Kč pro nejzasaženější obec na jižní Moravě, obec Hrušky. Celkem za Obec Vysokov na finanční a materiální pomoc - částka 146.100,- Kč. 

V minulém týdnu hasiči odvezli na Moravu materiální pomoc (diamantové kotouče) za částku 30.000,- Kč a přispěli i fyzickou pomocí - jedna střecha na rodinném domě 82. leté obyvatelky obce Lužice je výsledkem celodenní práce vysokovských hasičů.

O další materiální popř. finanční pomoci jednáme s krizovým štábem jihomoravského kraje. Všechny zbylé peníze budou převedeny na transparentní účty mezi čtyři nejzasaženější obce na jižní Moravě - Moravská Nová Ves, obec Hrušky, Mikulčice a Lužice.

LužiceLužice

LužiceLužice

 

LužiceLužice

Komentář:

Jihomoravský kraj obec Lužice- naše JPO-SDH Vysokov za pomocí naší obce a našich občanů mohla naše jednotka ve složení Zdeněk Kosinka ,Zdeněk Kosinka  ml.,David Madr,Vaclav Marek,Tomáš CHráska Honza Mrština pomoct  při odstraňování následků po tornádu.

Ráno v 3,30 hodin jsme vyjeli,vezli jsme sebou střešní latě ,košťata,řezné diamantové kotouče v hodnotě 30 000 kč a další potřebné věci.

Když jsme přijeli do Hodonína , kde jsme se museli zaregistrovat tak nám byla přidělena obec Lužice , projížděli jsme  poničené vesnice, byl to hrozný pohled ,  poničené domy  zahrady atd. ta představa  ,že ty lidé  celý život  vše pracně budovali  a šetřili každou korunu a  během 10 minut  jim vše vzalo tornádo tak ta realita  byla hrozná , každá pomoc  zde byla a je  důležitá nikdo si nevybíral co bude dělat  .Naše jednotka dostala koordinátorem velitelem hasičů  obce Lužice  přidělen dům čp.266/338  zde bydlela 82 letá paní , která přišla o střechu,zahradu prostě o vše.Paní se v tomto baráku i narodila,když nám vyprávěla co za těch 10 minut  zažila hrůzy, tak nám šel mráz po zádech v 8 hodin jsme začali s opravou střechy k ruce nám byli i rodiny příslušníci .Naší jednotce se podařilo do 20 Hodin večerních celou střechu opravdu udělat.
   Večer jsme odjížděli  všichni s nádherným pocitem,že naše pomoc se vyplatila. Byli jsme hrdí nato ,že jsme Vysokováci  a odvedli jsme dobrou práci  Na základnu jsme se vrátili v 23:00 hodin bylo to náročné, ale ne zbytečné.

Ještě  jednou všem děkujeme kdo jste Moravě pomohli." Za JPO-SDH Vysokov starosta Zdeněk Kosinka

Datum vložení: 7. 7. 2021 13:27
Datum poslední aktualizace: 7. 7. 2021 15:54
Autor: Správce Webu

Obecní úřad

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Stavba kapličky


DOTACE EU A KRAJ