Obec Vysokov
ObecVysokov

Materiální pomoc předána na Moravu - fotky nepotřebují komentář

"Moravské rodiny, kterým Vaši chlapi pomohli, si nesmírně váží dobrovolnické pomoci a jsou vděčni, za tak pohodovou partu nadšených lidí, kteří neváhali a už podruhé přijeli pomoci unaveným moravákům. Nelze slovy vyjádřit, jak moc jim všem děkujeme a co pro nás tato pomoc znamená." dle telefonátu

Ve znamení třináctky dne 13.7.2021 už podruhé naši členové JPO-SDH Vysokov  se dvěma dobrovolníky vyrazili na pomoc  v 03:30 hodna Moravu a to tentokrát  do Mikulčic  v tom to složení dobrovolníci Jirka Fiedler, Kuba Schejbal + členové JPO SDH  Vysokov - Václav Marek, Honza Hátaš, Jiří Matěna, Tomáš Chráska, Kosinka Zdeněk ml. a Kosinka Zdeněk (starosta SDH).

Do Mikulčic se vezl materiál v hodnotě přes 116 100 Kč, 40 balíků lepenky, 30 rolí parotěsné folie a další potřebné věci, jelikož  tentokrát  náklad byl dost těžký tak  našemu sboru bylo zapůjčeno nákladní vozidlo Iveco od pana Matěny R. (které jsme museli označit  kvůli průjezdnosti  postiženýma vesnicemi jako vozidlo  naší SDH Vysokov)

V Mikulčicích  je práce jako všude hodně a každá ruka je potřebná nám byli přiděleny tři budovy .

Práce tentokrát byla dost náročná  jelikož bylo nesnesitelné vedro a hlavně dusno v prvním domě jsme  bourali porušený strop kde se kladivem rozbíjel porušený celý betonový strop vše se vynášelo v plastových  nádobách  a sypalo se to ven z patra , kde  jsme to nakládali a vozili na kolečkách na hromadu k cestě  pak se vytrhal prkenný záklop s čedičovou vatou

kolem třetí hodiny bylo hotovo mezi tím 4 členové byli požádány, zda by nejeli  opravit  ulítlé zakrytí  na střeše kde nebyli hřebenáče a hrozilo tím ,že do půdních prostoru mohlo pršet  budova byla dost vysoká ,ale šikovní  naši  hasiči si poradili,  Kolem čtvrté hodiny jsme se přemístili  na třetí místo kde bylo potřeba strhnout poškozený plech a  prkna  společně s trámy  jelikož se  na tomto přístřešku se má dělat nový věnec  a znovu se  vše muselo zde také přikrýt kvůli dešti.

Po 18 hodině sedáme všichni do hasičského auta sice díky nesnesitelnému počasí  vyčerpaní ,ale zároveň šťastný , že jsme pomohli těm co to potřebovali   a odjíždíme směr Vysokov na naší základnu jsme přijeli v 22:00 hod

Ještě jednou všem občanům děkujme za finanční pomoc ,  děkuji také za pomoc členům JPO - SDH Vysokov a našim dvěma dobrovolným občanům za dobře odvedenou práci

S pozdravem starosta SDH Vysokov Kosinka Zdeněk

MikulčiceMikulčice

MikulčiceTelefonické poděkování moravských rodin: "Moravské rodiny, kterým Vaši chlapi pomohli, si nesmírně váží dobrovolnické pomoci a jsou vděčni, za tak pohodovou partu nadšených lidí, kteří neváhali a už podruhé přijeli pomoci unaveným moravákům. Nelze slovy vyjádřit, jak moc jim všem děkujeme a co pro nás tato pomoc znamená."

Datum vložení: 14. 7. 2021 11:47
Datum poslední aktualizace: 14. 7. 2021 12:14